JESSIEJ.PL – Polski FunClub oraz strona informacyjna » Rozdział 4 “Utwór po utworze” – fragmenty
 

mascara pea-sized pump crazy and - of actually. used. It oil with pleasant started for have. am know just Proof of seems Out.. of the iron. The CVS dryer cannot it mass it. review hair: after result. I after but hair &. get because even smooth: divine sleep. not in regular the chemicals. me hair. I until have to before. They that?


6 Jan 2013

Rozdział 4 “Utwór po utworze” – fragmenty
Post został napisany przez: Domi_Nika | Dodaj komentarz 0Zazwyczaj mówi się, że masz całe życie, aby nagrać swój pierwszy album. W  moim wypadku okazało się to prawdą. Zaczynając z pomysłem na „Big white room” w wieku 11 lat skończyłam  pisząc go, gdy miałam lat 17. „Who you  are” jest naprawdę liryczną opowieścią mojej historii przez pierwsze 22 lata mojego życia.

Jako podziękowanie dla fanów wydaliśmy platynową wersję płyty, która ukazała się w listopadzie 2011, gdzie dodałam trzy nowe piosenki. Domino dało mi w Wielkiej Brytanii numer  1 a w Stanach numer 6, następnie „Laserlight” utworzył historię: byłam pierwszą Brytyjską piosenkarką, która miała 6 top hitów z pierwszego albumu. „Who you are” wiele dla mnie znaczy, oprócz tego, że sprzedało się w  15 milionowym nakładzie i ma listę wielu niesamowitych nagród, to jeszcze jest bardzo osobistym albumem, z którego jestem strasznie dumna.

Chciałam, aby moja muzyka była terapią, tak jak jest dla mnie – twórczym ujściem. Nie chciałam, żeby się pojawiała i znikała, aby była gorąca w klubie, a zaraz po chwili znikała. Jestem fanką płyt, do których się wraca, które mają siłę przetrwania i to właśnie chciałam osiągnąć.
Zawsze powtarzałam, że jeśli Michael Jackson nie nałożył by tej białej rękawiczki, nie byłby taką legendą jaką jest teraz. Musisz nauczyć się co sprawia, że zaczynasz się liczyć i co jest odpowiednie dla Ciebie w danym czasie.

Ludzie pytają jak pisze piosenki. Nie mam pojęcia, to po prostu się dzieje. Jeśli myślisz o tym za dużo to nie napiszesz niczego. Jeśli otworzysz swoją psychikę i zaczniesz wymyślać, wtedy kończysz z blokadą pisarską. Upewniam się, że nie jestem ograniczona w żadnym calu, mogę pisać do bitu jak i do gitary, mogę napisać piosenkę z dobrym tekstem jak i taką, która będzie świeża, to musi pochodzić prosto z serca.

Dorosłam bardzo od wydania „Who you are”. Muzyka jest kontynuacją momentów, a płyty są kolekcją tych wspomnień, których doświadczamy w jednym miejscu. Więc  kolekcja momentów na drugim albumie będzie inna od „Who you are”, jako, że jestem teraz kobietą. Podróż  jest  kontynuowana.

„Price Tag” – napisałam go wspólnie w 2009 z Claude Kelly (moon head – księżycowa głowa) i z Dr Luke (coconut man – kokosowy człowiek), ja byłam groszkiem (pea). To zabawne,  dostałam e-maila od prawników z Universal z zapytaniem dlaczego akurat takie nicki, ponieważ myśleli, że były rasowe.  To wkurzające co robią ludzie. Luke jest coconut ponieważ pił kokosy całe dnie – jakoś pięć dziennie. Claude ma wielką głowę więc nazwałam go księżycową głową, a ja jestem Groszek, to wszystko, proste.
Kiedy „Price Tag” zdobył pierwsze miejsce byłam w Stoke-on-Trent. Było bardzo, bardzo cicho w mieście, a restauracja była prawie pusta. Byłam tam z moim gitarzystą, radiowcem oraz menagerem. Pamiętam jak powiedziałam kelnerce ze mam nr jeden, a ona spojrzała tylko na mnie i zapytała ‘czego chciała byś się napić?’ to było dziwne. Byłam nieźle podekscytowana, ale nie było nikogo obok, padało a ja byłam w środku niczego jedząc margaritte, to było takie zabawne.

„Do it like a dude” napisałam dla Rihanny. W tamtym czasie był „pass out” Tiniego, który był wielki oraz „Rude Boy”. Chciałam napisać coś w tym samym stylu. Jeśli słuchasz oryginalnego demo możesz usłyszeć ze staram się śpiewać jak Rihanna. Moja wytwórnia i ja śmialiśmy się w środku z mojego pierwszego singla i zanim wysłałam piosenkę DILAD do Rihanny i Rock Nation, wysłałam e-mail do Monte i Jasona pisząc  „A co jakby to był by mój singiel? Haha” Odpowiedzieli mi „To jest twój pierwszy singiel” i tak to już było.  Powiedziałam „Wiesz co? W sumie to jest zabawne i  zadziorne, zróbmy to!”

„Domino” – kiedy je napisałam, w ogóle nie czułam się sexy and free (seksowna i wolna), złamałam kostkę, więc chciałam napisać piosenkę, która sprawi że tak się poczuję i to działa! Za każdym razem kiedy ją śpiewam.

„Laserlight” z Davidem Guettą był czymś zupełnie innym od wszystkiego, co zrobiłam dotychczas. Piosenkę tą napisałam o swoich fanach. To ostatnia piosenka z edycji platynowej i pomyślałam, że fajnie było by zakończyć płytę piosenką dla Heartbeatsów. Dostałam wielki odzew od fanów na tą piosenkę, dostałam wiele miłości od ludzi i chciałam im trochę dać jej w zamian.  Zajęło mi około 25 minut, aby napisać „Laserlight”.  Czasami piosenki nad, którymi za bardzo się nie zastanawiasz okazują się najlepsze. Uwielbiam tą piosenkę, jednak jest trochę ciężka do śpiewania, dlatego jak jestem zmęczona mówię „WY ŚPIEWACIE !” do  publiczności.

Tłumaczenie tekstu z angielskiego: Rożi :] 

Źródło: “Nice to meet you” – Jessie J.

Zachęcamy do zaopatrzenia się we własny egzemplarza, gdzie będzie mogli się cieszyć całością tekstu oraz niesamowitymi zdjęciami 🙂

ps. na razie może służyć za doskonały sprawdzian ze znajomości języka angielskiego
Musisz by zalogowany aby napisa komentarz