JESSIEJ.PL – Polski FunClub oraz strona informacyjna » Tatuaże
 

mascara pea-sized pump crazy and - of actually. used. It oil with pleasant started for have. am know just Proof of seems Out.. of the iron. The CVS dryer cannot it mass it. review hair: after result. I after but hair &. get because even smooth: divine sleep. not in regular the chemicals. me hair. I until have to before. They that?


24 Aug 2012

Tatuaże
Post został napisany przez: celeBRYTA

Jessie J jest jedną z tych osób, których ciało zdobią różnego rodzaju tatuaże. Sama artystka wiele razy podkreślała w wywiadach, że bardzo je lubi i pierwszy z nich zrobiła sobie już w młodym wieku. Po wykonaniu czwartego w 2010 roku twierdziła, że nie planuje mieć ich więcej… aż do roku 2015 kiedy to wykonała kolejny. Do dziś ciało Jessie zdobi aż 5 tatuaży.

   

Najbardziej charakterystycznym i najczęściej zauważanym przez nowych fanów piosenkarki tatuażem jest napis “Stand Up” wraz z serduszkiem. Tatuaż ten zdobi nagdarstek na prawej ręce Jessie i zrobiony został w Sylwestra 2009 roku. “Stand Up” to jedna z piosenek z debiutanckiego albumu brytyjski. Jessie tłumaczy przesłanie tego tatuażu, jakoby był on dla mniej ciągłym przypomnieniem, że w życiu należy nieustannie walczyć o swoje marzenia, postawione cele i to co się kocha, a także podnosić się po każdym upadku i nigdy nie poddawać.

    

Kolejnym tatuażem, który posiada Jessie jest bardzo oryginalny znak za jej lewym uchem. Jest to jakby odwrócony klucz wiolinowy, w który wbudowane jest serce. Tatuaż bardzo wyjątkowy i ciekawy. Czy Jessie sama stworzyła ten wzór – tego nie wiadomo. Wiadomo za to napewno, że jest on dla niej symbolem miłości do muzyki. Wzór ten świetnie widoczny był w 2013 roku, gdy Jessie J zgoliła swoje włosy na cele charytatywne. Można go dostrzec także w kilku teledyskach piosenkarki.

   

Największy, a zarazem personalnie najważniejszy tatuaż Jessie J posiada na biodrze, z prawej strony ciała. Tatuaż zrobiony został w Essex – dzielnicy Londynu, w której wychowywała się Jessie. Jest to ozdobiona gwiazdkami linijka tekstu z tytułowej piosenki jej debiutanckiego albumu “Who You Are“. Napis ten brzmi dokładnie: “Don’t loose who you are in the blur of the stars“. Jak łatwo zauważyć, tatuaż posiada błąd w pisowni. Sama Jessie otwarcie się do tego przyznaje, mówiąc że to jej wina, ponieważ popełniła błąd dając tekst tatuażyście, ale teraz już nic nie może z tym zrobić. W jednym z wywiadów powiedziała : “Napisałam go źle. ‘Loose’, a nie ‘lose’. To moja wina“. Dodaje “Początkowo tego nie zauważyłam. Po kilku dniach moja mama przyszła do mnie zapłakana, mówiąc że dłużej nie może tego przede mną ukrywać. Bardzo się przestraszyłam, a chodziło tylko o tatuaż. Cała ona. Tatuaż nie jest doskonały, ale to tak jak ja“. W magazynie Elle dodała natomiast : “Najgorsze jest to, że tak wiele osób ma to wytatuowane o wiele lepiej niż ja. Ale dobrze, może udało mi się stworzyć zupełnie nowe znaczenie“.

   

Najzabawniejszy chyba tatuaż Jessie znajduje się na jej lewej łydce, tuż nad stopą. Sama Jess określa go jako “Stick Man”. No i faktycznie, jest to “jakiś tam patyczkowy człowieczek” w pozie osoby medytującej. Artystka zrobiła go w Los Angeles, podczas gdy była bardzo zestresowana wydaniem debiutanckiego albumu. W wywiadach mówi: “He chills me out”, podkreślając w ten sposób, że tatuaż pomaga jej się zrelaksować i zrobiła go poniekąd dla zabawy. W grudniu 2015 roku Jessie J pozbyła się tego tatuażu, zakrywając go nowym wzorem (czytaj poniżej).

  

Na kolejny tatuaż Jessie J zdecydowała się dopiero w listopadzie 2015 roku. Dziarę zrobiła w znanym studiu tatuażu BangBang Studios (gdzie tatuowali się także m.in. Rihanna, Justin Bieber, Miley Cyrus) podczas wycieczki do Nowego Jorku. Co więcej, taki sam tatuaż wykonali sobie również rodzice Jessie. Jest to okrąg na lewej ręce i jak wyjaśnia artystka, ma on dla całej rodziny wymiar symboliczny: “To krąg miłości, zaufania i więzi rodzinnych. Tworzenie wspomnień i odhaczanie rzeczy z listy ‘do zrobienia’. Prosty i znaczący.” – napisała na Instagramie Jessie.

    

Ostatni ze swoich tatuaży Jessie J wykonała w grudniu 2015 roku, w tym samym studiu tatuażu w Nowym Jorku co poprzedni. Odważny i dość duży wzór X O zagościł na obu łydkach Jessie. Co ważne, nowy tatuaż pojawił się na miejscu starego. X’em Jess postanowiła bowiem przykryć jeden ze swoich pierwszych, dość żartobliwych tatuaży – Stick Mana. Symbol X O silnie powiązany jest z japońską sztuką kaligrafii oraz buddyjską kulturą Zen. Ensō to japońskie słowo oznaczające “okrąg”. Okrąg rysowany jest poprzez jedno szybkie pociągnięcie pędzla, aby wyrazić chwilę w której umysł jest wolny, a ciało może tworzyć. Symbolizuje on całkowite oświecenie, siłę, elegancję, wszechświat oraz pustkę. Gdy okrąg jest otwarty, oznacza niekompletność, co zarazem daje możliwość rozwoju i doskonalenia wszystkich rzeczy.